איך נימנע מטעויות בזמן דיאטת הרזיה?

הפתרון: לקבוע יעדים מציאותיים

קביעת יעדים עוזרת להתמקד במטרה ולהתמיד בה לאורך זמן.

רוב הדיאטות משיגות ירידה ממוצעת במשקל של 10%-5% מהמשקל שלפני תחילת הדיאטה, אולם רוב האנשים מצפים לרדת במשקל פי שניים או שלושה משיעורים אלה. 

ציפיות מוגזמות ומחשבה רק על הטווח הקצר מובילות לחיפוש שיטות "קסם" להרזיה מהירה, שבסופן רק מחמירות את המצב.

ירידה ממוצעת של כחצי ק"ג בשבוע נשמעת אולי איטית מדיי, אך בחישוב שנתי – ירידה של 25 ק"ג היא משמעותית ביותר. אם קשה לכם לקבוע בעצמכם יעד מציאותי – התייעצו באנשי מקצוע.

בניגוד למה שחושבים, ארוחה בבוקר אינה "פותחת את התיאבון", אלא מונעת רעב חזק ופתאומי, ובכך מקטינה את הסיכוי לזלילת חטיפים ועוגיות במשרד ואכילת כמויות אוכל גדולות בארוחת הצהריים.

ארוחת בוקר היא ככל הנראה הארוחה החשובה ביותר ביום; היא משפרת את הריכוז ומגבירה את יכולת פתירת הבעיות – לא רק לילדים בבית הספר, אלא גם למבוגרים בעבודה. 

דוגמאות לארוחות בוקר מזינות וטעימות: דגני בוקר עם חלב, כריך עם גבינה או אבוקדו, יוגורט עם גרנולה, שייק פירות כמו בננה בחלב, דייסת קוואקר ועוד…

הטעות: מתעלמים מהנשנושים 

נשנושים זה העניין, והסיפור מוכר לכולנו. בסיומו של יום אנו מנסים לשחזר מה כבר אכלנו, למה אנחנו ממשיכים לעלות במשקל? 

פרוסת העוגה שחטפנו בהרמת כוסית בעבודה, ליקוק מהגלידה הנוזלת של הילד אחר הצהריים בגינה, עוגייה קטנה כשעברנו ליד פינת הקפה בעבודה, טעימות בסופר, שאריות החביתה של הילד בארוחת הערב? 

אלה הם נשנושים קטנים אך מאוד יקרים. כמות הקלוריות שהם תורמים עשויה להכפיל ואף לשלש את מספר הקלוריות  היומי ולחבל בכל דיאטה מוקפדת ומתוכננת היטב.

הפתרון: לאכול אך ורק בזמן הארוחות

הפתרון:   לבחור בחכמה את ארוחות הביניים שלכם 

יוגורט עם פרי, כריך מלחם מלא עם אבוקדו וירק, פרי עם מעט שקדים ואגוזים, וכדומה.

הטעות: אוכלים הרבה "דיאטה

מוצרים מזון דלי שומן למיניהם יכולים לשחק תפקיד חשוב בדיאטה ולתרום להצלחתה. עם זאת, מזון דל שומן אינו בהכרח דל קלוריות. 

יכול להיות שהוא עמוס בסוכר ועתיר בקלוריות. בצמד המילים דל שומן אין כדי לתת אור ירוק למנה שנייה, שלישית ורביעית מאותו דבר. 
אם אכלתם אחר הצהריים שתי מנות עוגה דלת שומן או שתי שורות של שוקולד דל שומן, ייתכן שתגלו בסוף היום כי הכנסתם לגופכם יותר קלוריות משיש בפרוסת עוגה אמיתית או שורת שוקולד שאינו דל שומן

הפתרון: להתחיל לקרוא את הטבלה, עם האותיות הקטנות, בגב עטיפת המוצר 

הכירו: זהו הסימון התזונתי – האמצעי שיעזור לכם לשמור על תזונה מתאימה. גם בתזונה יש לאותיות הקטנות חשיבות מכרעת. לכן, לפני שאתם בוחרים את המוצר, קראו את הטבלה עם האותיות הקטנות שעל עטיפת המוצר. 

כך תוכלו להשוות בין מוצרים דומים ולבחור את המוצר שהכי מתאים לכם. כך תוכלו ללמוד כמה קלוריות אתם מכניסים לגופכם במנה, וכמה שומן או סוכר יש בה.
טיפ קטן: רשימת הרכיבים (הרשימה בצד המוצר) מספקת לנו מידע מאילו רכיבים עשוי המוצר. חשוב לדעת כי הרכיבים כתובים בסדר יורד. הרכיב הראשון כמותו היא הגדולה ביותר והאחרון כמותו היא הקטנה.

מלאו את הטופס ואצור עמכם קשר בהקדם.